2014 yhteydet

Leena Ruusunen

Eläkkeensaajien Keskusliiton Uudenmaan Piiri ry

Pankkitili: FI73 1220 3000 2156 53    BIC: NDEAFIHHXXX

Yhdistysrekisterissä nro 113.553, kotipaikka Helsinki

Postia piirillle voi lähettää osoitteeseen  ekl.uusimaa@gmail.com   ja
puheenjohtajalle:     

Leena Ruusunen
Marskintie 12
10470 Fiskari

leena_ruusunen@hotmail.fi

sihteerille:

Marja Leppänen
Korpitie 13 A
01730 Vantaa

mlleppanen@hotmail.com

 

 

PIIRIN HALLITUS 2014

Puheenjohtaja      

Leena Ruusunen

Marskintie 12, 10470 Fiskari

040 522 5882

leena_ruusunen@hotmail.fi
Karjaa-Pinjaisten ES

Muut jäsenet      

Kari Närhi

Karakalliontie 4 A 9, 02620 Espoo

040 419 1983

kari.narhi@pp.inet.fi
Leppävaaran ES

Arja Kivimäki

Paimenenkuja 4, 02300 Espoo

040 725 7895

arja.kivimaki@kolumbus.fi
Espoonlahden ES

Aija Lavikainen

Koskenrannantie 3-5 As 17
04600 Mänsälä

040 719 0103

aija.lavikainen@msoynet.com 
Mäntsälän ES

Raija Viklund

Chiewitzinkatu 7 A2, 07900 Loviisa

040-550 8925

raija.viklund@gmail.com
Loviisan ES

Viljo Smed

Kartanontie 38 A 13, 04410 Järvenpää

040 588 0139

viljo.smed@pp.inet.fi
Järvenpään ES

Marja-Liisa Nykänen

Maahiskuja 5, 04230 Kerava

050 324 7011

ms.nykanen@pp.inet.fi
Keravan ES

Pentti Nikulainen

Lahokallionkatu 4 A 11, 08200 Lohja

050 378 0135

tuulikki.nikulainen@elisanet.fi
Lohjan ES

Pertti Kiho

Annelantie 24, 10160 Degerby

045 327 2723


Inkoon ES

Aarno Järvinen

Kujanpääntie 10 A, 05400 Jokela

040 706 7800

ajarvine@sci.fi
Jokelan ES

Eero Peltonen

Heikkarinkuja 1 A 13, 01900 Nurmijärvi

050 337 9933

eero.peltonen@live.fi
Nurmijärven ES

Veikko Toivonen

Orvokkikuja 4 A 16, 01300 Vantaa

050 386 3336

veikko.sointu@elisanet.fi
Tikkurilan Seudun ES

Marja Leppänen

Korpitie 13 A, 01730 Vantaa

040-709 3904

mlleppanen@hotmail.com
Myyrmäen ES

 

Hallituksen VARAJÄSENET 2014

     

 

Asta Järvenpää

Elsankuja 2 A1, 02230 Espoo

040 743 7746

asta.jarvenpaa@taloverkot.fi
Tapiolan ES

Jarkko Rahkonen Kaskikuja 3 A, 02780 Espoo 0400 815 719

jarkkorahkonen33@gmail.com
Kauklahden ES

Matti Leivoja

Nummenkujantie 81, 07190 Halkia

040 517 0252

mat.lei@hotmail.com
Pornaisten ES

Heli Heiskanen

Purokatu 10-12 A 5, 06400 Porvoo

044 301 9298

hheiskanen@luukku.com
Porvoon Seudun ES

Jorma Sulander

Päivänkakkarantie 4, 04300 Tuusula

0400 176 551

jorma.sulander@gmail.com
Tuusulan ES

Raine Oksanen

Bastnäsintie 27, 04170 Paippinen

0400-444-676

tuula.kosomaa@gmail.com
Sipoon ES

Ulla Kallio

Väinämöisentie 3 C 18, 03100 Nummela 040 847 3498pekka.saarinen@elisanet.fi
Nummelan ES

Anja Kinnunen

Valtatie 1 A1, 03600 Karkkila

0400 419 627

anjakinnunen@luukku.com
Karkkilan ES

Leena Heikkilä

Itäinen Vanhatie 36, 05820 Hyvinkää

040 567 4800

leenaheikkila@pp.inet.fi
Hyvinkään ES

Maire Suomi

Punamullantie 9 A 12, 01900 Nurmijärvi

050 537 6558

maire.suomi@elisanet.fi
Klaukkalan ES

Sirkka Laaksonen

Matikkakuja 3 C 61, 01300 Vantaa

050-461 0272

sikke.laaksonen@gmail.com
Simonkylän ES

Maija-Leena Mero

Iskoskuja 1 A 1, 01699 Vantaa

040 755 6730

maija-leena.mero@pp.inet.fi
Myyrmäen ES

 

PIIRIN TOIMIHENKILÖT 2014

 

TYÖVALIOKUNTA 2014

Leena Ruusunen, puheenjohtaja

040 522 5882leena_ruusunen@hotmail.fi
huom. leena_ruusunen@....
Viljo Smed, varapuheenjohtaja 040 588 0139viljo.smed@pp.inet.fi
Marja Leppänen, sihteeri 040-709 3904mlleppanen@hotmail.com
Kari Närhi, tiedottaja, netti 040 419 1983kari.narhi@pp.inet.fi
Leena Heikkilä, taloudenhoitaja 040 567 4800leenaheikkila@pp.inet.fi
Aarno Järvinen, koulutus 040 706 7800

ajarvine@sci.fi

Marja-Liisa Nykänen, kulttuuri 050 324 7011

ms.nykanen@pp.inet.fi

Toivo Hämäläinen, kilpailu 050 495 1269topi.hamalainen@pp.inet.fi

 

 

TOIMINNANTARKASTAJAT

  Taimi Viiala

0400 710523        taimi.viiala@pp1.inet.fi

  Marja-Riitta Arderos         

040 594 4806marjariitta.arderos@gmail.com
Varalla:    

  Toivo Kavander               

050-565 8564toivo.kavander@2me.fi

  Hannu Juvani

040-588 3705hannu.juvani0@saunalahti.fi

 

TOIMINTAVASTAAVAT 2014
 

kulttuuri, matkat ja loma Marja-Liisa Nykänen 050 324 7011

ms.nykanen@pp.inet.fi

tiedotus Kari Närhi 040 419 1983

kari.narhi@pp.int.fi

liikunta- ja kilpailu Topi Hämäläinen 050 495 1269topi.hamalainen@pp.inet.fi
koulutus Aarno Järvinen 040 706 7800

ajarvine@sci.fi

nettisivut
 

Kari Närhi
Veikko Toivonen

040 419 1983
050 386 3336
kari.narhi@pp.inet.fi
veikko.sointu@elisanet.fi
boccian ylituomati Topi Hämäläinen 050 495 1269topi.hamalainen@pp.inet.fi

 

 

EKL:n hallituksessa 2014 - 2017 ovat piiristämme 
  jäsen Leena Ruusunen ja varajäsen Viljo Smed


EKL:n valtuustossa 2014 - 2017 ovat piiristämme

jäsenet:                    varajäsenet:
  Paula Hakanen  Eero Salo
  Veikko Simpanen  Leena Karhu
  Mirja Janerus  Toivo Hämäläinren
  Jorma Sulander  Leena Heikkilä